O ŠKOLE

Základní škola poskytuje vzdělávání žákům 1. - 5. ročníku. Nízký počet žáků umožňuje dostatek prostoru pro projev každého žáka i individuální přístup k jeho zvláštnostem a potřebám. Žáci jsou vedeni k samostatnosti, kooperaci a zodpovědnosti za svou práci.

V průběhu roku realizujeme akce a projekty zaměřené na různá témata, úspěšně se nám daří zapojovat veřejnost a především rodiče.

Výhodou je nám blízkost přírody a nově zrekonstruovaná zahrada s přírodní učebnou, kde se za příznivého počasí učíme. Snažíme se přírodě učit i pomáhat, ve škole třídíme plast, papír, sklo, baterie, drobná elektrozařízení a bioodpad. V rámci environmentální výchovy jsme se v roce 2009 zapojili do soutěže Zelený ParDoubek, kde jsme získali 1. místo v okrese Chrudim a 2. místo v Pardubickém kraji.

Od roku 2010 využíváme ve výuce interaktivní tabuli, která přináší žákům i učitelům nové možnosti a cesty k poznání. Na konci roku 2012 jsme tabuli nainstalovali i do první třídy. Druhá třída je vybavena novými počítači a slouží jako počítačová učebna.
Ve školním vzdělávacím programu "Učíme se navzájem" jsme ukotvili výuku anglického jazyka již od 1. ročníku.

V roce 2014 jsme v rámci projektu "EU - Peníze školám" pořídili další interaktivní projektor, kterému říkáme KOUZELNÝ KOBEREC, a to podle umístění promítací plochy - promítá na podlahu. Kouzelný koberec rozšiřuje možnosti interaktivní práce ve třídách s více ročníky a je velmi praktický při činnostech malých dětí, zejména dětí z MŠ, kam si ho s oblibou půjčují.

eu-penize-skolam.jpg            ovoce-do-skol.jpg

HISTORIE ŠKOLY