Jdi na obsah Jdi na menu
 


U VČELIČEK

Motto: Perálecké dětičky pilné jsou jak včeličky

Jsme státní mateřská škola pracující podle programu Začít spolu, do které se sjíždějí děti i z okolních obcí - Zderaze, Kutřína, Hluboké, Chlumu, Proseče. Pro vnitřní potřeby se nazýváme „U včeliček“, a to v souvislosti s grantovým projektem na přestavbu školní zahrady, který je tematicky zaměřen na včely. Nechybí ani včely skutečné. Na školní zahradě jsou umístěny dva úly se včelami, jejichž produkty škola zpracovává a využívá.

Mateřská škola je jednotřídní a je umístěna v přízemí budovy základní školy. Má přiměřeně velké prostory. K provozu MŠ slouží jedna třída a malá tělocvična, která po rozložení lehátek slouží jako ložnice. Třída je členěna do center (koutků) aktivit a současně je využívána ke stravování.

K budově se řadí i zrekonstruovaná školní zahrada s moderním herním zařízením, která je maximálně využívána. 

Na základě Rámcového programu pro předškolní vzdělávání máme vypracovaný školní vzdělávací program pod názvem „Letíme světem s Vilíkem a Májou.“  (k nahlédnutí v MŠ). 

Činnosti dětí se uskutečňují v centrech aktivit, děti mají možnost výběru z několika činností

Učení zakládáme na aktivní účasti dítěte, založené na smyslovém vnímání, prožitkovém a interaktivním učení. Všechny činnosti obsahují prvky hry a tvořivosti

 

ve-tride-1.jpg