Jdi na obsah Jdi na menu

Velikonoční výstavka ve Zderazi

16. 3. 2017

 vystrizek-jaro-na-vsi.png

Jaro na vsi … takové bylo téma slavnostního zahájení tradiční Velikonoční výstavky dětských výrobků ve Zderazském domečku. I přesto, že se většinou při našich exteriérových programech potýkáme s nepřízní počasí, to letošní si nemůžeme vynachválit. Na Květnou neděli slunce svítilo a hřálo, a tak si účinkující děti mohly své vystoupení náležitě užít bez vrstev teplého oblečení a přítomní přihlížející diváci o trochu déle popovídat se známými, a třeba i bez obav
z prostydnutí posedět na přinesené stoličce.  A právě oblečení bylo letos opravdu tradiční. Sukýnky, šátky, vyšívání, košile, kšiltovky, to vše, jak na módní přehlídce ze starých časů. Však si maminky na vizáži svých dětí daly opravdu záležet, a za to jim upřímně děkujeme. A k tomu všemu nechyběla lidová říkadla a písničky, dětské jarní hry, píšťaličky, vítání jara, vynášení Mořeny a samozřejmě jarní a velikonoční dekorace – vajíčka, zajíci, kuřátka … tak, jak to dříve na vsi bývalo. Kdo z Vás neměl tu možnost být u toho s námi, prohlédněte si alespoň několik fotografií, nebo navštivte naše webové stránky: skolaperalec.cz. Děkujeme Obecnímu úřadu ve Zderazi, který nám každoročně prezentaci naší tvořivosti umožní.