Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch školáků ve výtvarné soutěži

15. 3. 2017


Ve středu 22. února jsme se vydali na výlet do Pardubic. Náladu nám nezkazilo nepříliš vyvedené počasí ani fakt, že jsme si ráno museli trochu přivstat. V Pardubicích bylo naším prvním cílem Východočeské muzeum, kde na nás čekala spousta zajímavých úkolů v expozici Příroda východního Polabí. Poté jsme se přesunuli do budovy Krajského úřadu na slavnostní předávání cen výtvarné soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje. Jednalo se již o VII. ročník soutěže a porotci volili vítěze z více než patnácti set obrázků. Nejvíce jsme se těšili na vyhlášení výsledků věkové kategorie 7 -10 let. Nejprve zazářil Dan Kosáček (4.roč.), jehož obrázek vyhrál svoji kategorii v internetovém hlasování. Dále následovalo vyhlášení nejlepších obrázků vybraných odbornou porotou. Jaké bylo naše překvapení, když se při vyhlašování deseti finalistů ozvalo jméno perálecké školy hned pětkrát. Sice jsme nedosáhli na stupně vítězů, ale i tak jsme prožili velkou společnou radost. Ocenění získali Alžběta Dvořáková (5.roč.), Miloslava Janková (4.roč.), Matyáš Novák (5.roč.), Milan Třasák (5.roč.) a Alena Zavadilová (5.roč.). Úspěchy jsme náležitě oslavili na rautu, který následoval po vyhlášení. Posilněni a s dobrou náladou jsme se vydali na zpáteční cestu domů.