Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pojďte s námi na Safari ... 25. - 29. květen

30. 5. 2015

 ... tomuto tématu jsme se letos věnovali v rámci projektového týdne spojeného s přespáváním ve škole a školce

A jaký byl program celého týdne?

V pondělí jsme navštívili ZOO v Jihlavě. Školáci měli při prohlídce za úkol zjišťovat podrobnosti určených zvířat a děti ze školky poznávaly a pojmenovávaly známá i méně známá zvířata. Počasí nám pro tentokrát opravdu přálo, takže jsme si pobyt se sluncem nad hlavou náležitě užili. Ale věřte nebo ne, svačina v batůžku byla stejně důležitá jako zebry, žirafy či surikaty.
V úterý a ve středu jsme při svých činnostech jak ve škole tak i ve školce čerpali ze získaných poznatků a snažili se jich využít při svém tvoření a dalších aktivitách.
Čtvrtek jako obvykle patřil společným aktivitám. Pro tentokrát se školáci a školkáčci sešli, aby společnými silami a nápady dokončili svůj převlek do podoby exotického zvířete. V závěru byla zvířata opravdu dokonalá a pak následovala fyzická příprava na odpolední program. V odpoledních hodinách jsme písní Dneska jedem do ZOO a doprovodem hlasů zvířat k Malé noční hudbě přivítali návštěvníky a zahájili Safari olympiádu. Slavný lovec Pampalini - střelba na zvířecí kuželky, Opičí přehup - přelézání štaflí, Sloní žízeň - přenášení vody v hrníčku chobotem, Klokaní skok - skákání v pytli, Žirafí krk - hmatové poznávání s dítětem za krkem, Medvědí závody - běh po čtyřech v holinkách na všech čtyřech ... to byly olympijské disciplíny a nebyly vždy úplně jednoduché. Přítomní však bojovali statečně a odměnou za splnění jim byla zlatá čokoládová medaile. A jak už to v Safari mezi zvířaty bývá, krmení dravé zvěře je nevyhnutelné, tak i my jsme roztopili oheň a co si kdo cestou k nám ulovil, to si také opekl a snědl. Po naplnění všech žaludků se návštěvníci rozcházeli do svých domovů a místní přespávající se věnovali nadále pohybovým hrám na Safari zahradě. Náležitě vydováděni a unaveni jsme vyměnili své zvířecí převleky za noční úbory a večerní pohádka nás začínala pomalu uspávat. Noční hra však nemohla chybět, a tak jsme se ještě před usnutím vypravili do setmělé perálecké přírody. Blikající světýlka svíček prozrazovala cestu, u každého světýlka jsme našli papírový "střípek" obrázku. Možná se někdo trochu bál, ale s kamarády se strach překonává lépe. Všichni jsme zvládli zkoušku odvahy a statečnosti a obrázek složený z nasbíraných dílků nám byl odměnou. Po nočním dobrodružství jsme naskákali do svých doupátek a tvrdě spali až do ranního rozbřesku (až na paní učitelky, které klidný spánek rozhodně neměly). Někdo už nemohl dospat, jiný si pospal o trochu déle i přes šramot nedospavců. Rohlíků s máslem není k snídani nikdy dost, a tak se našli i tací, kteří spořádali čtyři. A po snídani opět do práce. Než jsme se nadobro rozloučili se Safari, zahráli jsme si na sochaře a výtvarníky a z papírových krabic poskládali, poslepovali a barvami dotvořili exotická zvířata podle vlastního nápadu. Své místo nyní mají na školní zahradě pod pergolou a budou nám tak nějakou dobu připomínat naše zážitky. Pokud nám je déšť nerozmáčí a vítr neodnese, můžete se na ně k nám do Perálce přijít podívat. Své zážitky jsme přenesli i do kresby a vytvořili tak "stádo slonů se zážitky". Letošní putování po Safari jsme si náležitě užili. Takže se těšíme zase na příště.

 

Náhledy fotografií ze složky Pojďte s námi na Safari ... 25. - 29. květen