Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní ovocné hrátky ... 17. října

30. 10. 2013

   

Podzimní ovocné hrátky pro mlsné jazýčky aneb pečené dobroty z podzimního ovoce  

  … Léto už je nadobro za námi a s podzimem přicházejí i dlouhé večery, které nejraději trávíme v teple domova. A jak jinak si tyto chvíle ještě zpříjemnit, než vůní a chutí pečených štrůdlů, koláčů či jiných lahůdek z darů našich zahrádek ...

Ve čtvrtek 17. října se v odpoledních hodinách školou linula vůně jablečných či jiných ovocných dobrot. Štrůdly několika chutí, koláče, ovocné dorty, lístkové těsto na mnoho způsobů. To vše jste mohli ochutnat na naší první letošní podzimní ovocné slavnosti. Všechny přítomné maminky, tatínky a dokonce v hojném počtu i babičky a dědečky nejprve již tradičně přivítaly děti svým programem. V této chvíli byli zastánci klasického pěveckého vystoupení možná trochu zklamáni, jelikož po úvodní písni Jablkodomek se děti předvedly pro tentokrát tanečním vystoupením ve třech variacích. Jako jablíčka při písničce Jablečná, jako hrušky s písničkou Šuškám hruškám a v podobě švestek s hudebním doprovodem Všecky švestky mají pecky. Písničku Sadař a vandráci zazpívaly děti návštěvníkům na závěr svého programu. Poté následovala hlavní část odpoledne, a to očekávaná ochutnávka dobrot z rukou maminek, babiček nebo možná i tatínků a dědečků ... kdo ví? A kdo ochutnal, mohl prostřednictvím hlasovacího lístku udělit hlas třem nejchutnějším výtvorům. Co je dobré, láká především na pohled, a proto není divu, že po dobrotách, které získaly nejvíce hlasů, byly talíře nejdříve prázdné. Za každý příspěvek na náš ovocný stůl byl zhotovitel odměněn drobným dárečkem a tři vítězové navíc originální vařečkou, to vše z naší tvorby. Po vyhodnocení a pro pohodu s plnými bříšky byla k dispozici tvořivá dílnička, kde si zájemci mohli vyrobit jednoduchou podzimní dekoraci. Domů jsme se rozcházeli s pocitem, že jsme si s Vámi užili hezké a pohodové odpoledne. Že snad se vše opět podařilo a Vám se u nás líbilo. Děkujeme, že jste přišli. 

 

Náhledy fotografií ze složky Podzimní ovocné hrátky ... 17. října