Jdi na obsah Jdi na menu

Pod jednou střechou

13. 10. 2016

Školáci přespali ve škole

Poslední zářijový týden, předělený svátkem svatého Václava, si školáci v Perálci zpříjemnili projektem spojeným s přespáním ve škole. Každoroční projekt „Pod jednou střechou“, letos s podtitulem Táhneme za jeden provaz, byl zaměřen na zlepšení vztahů mezi dětmi, spolupráci a zdravé klima školy. Čtvrteční dopoledne patřilo kooperativním činnostem, hrám, dramatizaci a povídání nejen o přátelství a toleranci, ale také o tom, jak se zachovat, když se setkáme se známkami šikany. Po dobrém obědě a krátkém odpočinku jsme využili téměř letního počasí a skupinky žáků vyrazily na trasu s různorodými úkoly.  Při plnění úkolů na jednotlivých stanovištích všichni společně procvičili celé tělo, smysly i mozkové závity. Po návratu byl nejvyšší čas na přichystání večeře. Kluci se ujali přípravy ohniště, holky nakrájely zeleninu a za pár chvil už jsme si všichni náramně pochutnávali na gulášové polévce z kotlíku. Po setmění následovaly společenské hry a tanec a pak už se ti nejodvážnější vydali na noční stezku odvahy. Po šťastném návratu všech už nezbylo než popřát si dobrou noc a zalézt do spacáků. V pátek nás po vydatné snídani čekala další část programu, zaměřená na drogovou prevenci. Nejprve jsme si společně povídali o tom, na čem všem může být člověk závislý. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Menší děti si přečetly trochu jinou pohádku o Sněhurce, kterou zlá královna neotrávila jablkem, ale tím, že ji naučila kouřit. Starší děti shlédly video a povídaly si o závislosti na tabáku a alkoholu. Celý projekt jsme zakončili vybarvením společné planety. Každý vyzdobil svůj dílek puzzle tím, co má rád a co ho vyjadřuje. Po složení vznikla krásná barevná planeta, která nám bude celý rok připomínat, že i když jsme každý jiný, patříme k sobě a musíme umět táhnout za jeden provaz.

 

Náhledy fotografií ze složky Pod jednou střechou