Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2016/2017

 

Poslední týdny před prázdninami jsme nelenošili a náš program byl opravdu nabitý.

 

Písnička pro draka aneb jak se vaří pohádka … tak se jmenovalo hudební loutkoherecké představení, se kterým k nám do Perálce přicestovalo Divadélko pro školy.

FOTO

 

Kde se bere chleba? … to se děti z MŠ dozvěděly během týdenního programu, kdy si vysely obilí, namlely mouku, přikrmily a rozkvasily kvásek a upekly vlastní kváskový chleba. Celý proces si také ověřily při návštěvě pekárny v Borové.

 FOTO

 

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky … 1. ročník celoročního projektu sportovní všestrannosti pro mateřské školy, jehož organizátorem je Česká obec sokolská, ukončily děti právě v červnu. Za své snažení získaly diplomy a drobné ceny.

 FOTO

 

Mise Svratouch … probíhala v polovině června v rekreačním středisku Naděje ve Svratouchu. Žáci ZŠ si tak v duchu Vesmíru užili svou první školu v přírodě plnou zážitků a dobrodružství.

 FOTO

 

Putování za Rumcajsem … takové bylo téma týdenního programu, kdy děti z MŠ oslavily s Rumcajsem padesátiny. Navštívily interaktivní výstavu Radka Pilaře ve Vysokém Mýtě, „Rumcajsovu ševcovnu“ – firmu Santé v Proseči, plnily spolu s rodiči úkoly v lese Řáholci a nakonec přespávaly ve školce.

 FOTO

 

Piknik na Renospondu … poslední středu před prázdninami jsme prožili všichni společně na pikniku ve Zderazi. Nezůstalo však jen u jídla. Starší školáci si pro ty mladší a školkáčky připravili zábavná, sportovní i poučná stanoviště.

 FOTO

 

Obnova pískoviště ... to nejlepší na závěr. Děkujeme všem zúčastněným rodičům. kteří nám pomohli s konečnou úpravou našeho nového pískoviště.

 FOTO

 

PŘEJEME VŠEM HEZKÉ PRÁZDNINY :)