Jdi na obsah Jdi na menu

BETLÉM Z PAPÍRU ... 9. prosince

3. 11. 2014

 

vystrizek.jpg

 

Betlém z papíru byl tématem našeho již tradičního vánočního vystoupení. Kdo představení 9. prosince shlédl, má jasno. A kdo tam nebyl, ať si tedy přečte následující řádky. Betlémský příběh zná jistě každý, ale zkuste si ho převyprávět při předvánočním stavění betlému u vás doma. Zvládnete? My jsme příběh našim divákům vyprávěli právě při sestavování Betlému z papírových figurek. Vyprávění však nebylo zprostředkováno pouze mluveným slovem, jak by se někdo mohl domnívat, ale i dramatizací a především zpěvem mnoha známých i méně známých vánočních písní a koled. A koho jste mohli v papírovém i skutečném provedení v našem Betlému vidět? Určitě nechyběl Ježíšek a Josef s Marií, ale ani betlémská hvězda. Ježíška museli zahřívat oslík a volek. Pastýře a ovečky samozřejmě budili ze spánku andělé. Rozveselit Ježíška přišli muzikanti a dárky mu přinesli koledníci. Poklonit se přišli po daleké cestě i Tři králové. A ještě někdo chybí?  No jistě, děti od stromečku, které nás celým příběhem provázely a Betlém z papíru figurku po figurce sestavovaly „…stavění Betlému, to mám moc ráda“ … tak zazněla poslední slova a naše vyprávění bylo u konce.  A co bylo na úplný závěr? Na závěr jsme si společně zazpívali pár známých koled, popřáli si klidné a pohodové vánoce a štěstí a zdraví v novém roce. Totéž přejeme i vám všem, kteří pravidelně, nebo jen občas, čtete zprávičky z naší školičky.  

 

Náhledy fotografií ze složky Betlém z papíru ... 9. prosince